اپل آی دی (Apple ID) چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

شاید شما هم یکی از کاربران تازه وارد  به دنیای محوصلات شرکت اپل (Apple) باشید و یا از دسته افراد کنجکاوی هستید که وقتی به سئوالی برمی خورید که پاسخ آن  را  نمی دانید ساده از آن نمی گذرید. در هر حال ما در این مقاله یک پاسخ خوب و جامع برای سئوال شما داریم پس با رفتن به ادامه مطلب با ما همراه شوید.

اپل آی دی چیست و چه کاربردی دارد؟

در واقع اپل آی دی به یک حساب کاربری اپل گفته می شود که به دارنده آن اجازه می دهد از کلیه امکانات محصولات سخت افزاری و سرویس های نرم افزاری  ارائه شده توسط شرکت اپل استفاده نماید.

دستگاه های سخت افزاری همچون:

آیفون iPhone

آیپد iPad

آیپاد iPod

اپل واچ Apple Watch

مک بوک MacBook

آی مک iMac

و سرویس هایی مانند:

اپل استور Apple Store

آیتیونز iTunes

آیکلود iCloud

فیس تایم face Time

آی مسیج iMessage

اپل موزیک Apple Music

و …

به طورکلی برای بهره برندی از هر گونه محصول سخت افزاری و نرم افزاری  ساخته شده توسط شرکت اپل شما نیازمند یک حساب کاربری اپل یا همان اپل آی دی (Apple ID) می باشید.

در صورت فراموش کردن اطلاعات اپل آی دی چه باید کرد؟

در صورتی که پسورد اپل آی دی خود را فراموش کنید می توانید از طریق ایمیل پشتیبان و یا سئوالات امنیتی  اپل آی دی خود را بازیابی کنید حتی اگر پسورد و سئوالات امنیتی اپل آی دی خود را فراموش کنید باز هم از طریق ایمیل پشتیبان امکان بازیابی اپل آی دی شما وجود دارد  ولی در صورتی که هر سه این موارد را فراموش کنید دیگر به هیچ طریق نمی توانید اپل آی دی خود را بازیابی کنید پس باید در حفظ و نگه داری اطلاعات اپل آی دی خود دقت کنید.

مشکلات ساخت اپل آی دی برای کاربران ایرانی و راه حل چیست؟

از آنجایی که شرکت اپل اطلاعات خاصی مانند آدرس دقیق محل سکونت یا کار و شماره تماس و اطلاعاتی این چنینی از کاربران در هنگام ایجاد حساب کاربری اپل یا همان اپل آی دی Apple ID  درخواست می کند و از آنجایی که کشور ما در لیست کشور های تحریم شده توسط شرکت اپل Apple  می باشد  کاربران ایرانی همیشه با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که اغلب ساخت اپل آی دی Apple ID  را برایشان سخت یا در برخی موارد غیر ممکن می سازد به این دلیل که شرکت اپل آدرس و شماره تلفن های ایران را تایید نمی کند از این رو گروه آسان آی دی با ایجاد سیستمی حرفه ای و جامع به دنبال راحت تر کردن این امر با هزینه ای بسیار ناچیز کار خود را شروع نموده است و شما می توانید با عضویت در سایت آسان آی دی از کلیه امکانات ارائه شده توسط گروه ما (آسان آی دی) بهره مند شوید.